כיסאות

פינות אוכל, פינת אוכל

הכיסא הוא אחה מהפריטים היותר נפוצים, בעולם בכלל ובעולם המערבי בפרט. עם זאת, עובדה מעניינת אחת ראויה לציון – דווקא בארצות המזרח, שהן מפותחות מאד מבחינת האירוח ומבחינת כלל האביזרים המשמשים לצורך כך, דווקא שם הכיסאות חדרו למרקם התרבותי רק במאה האחרונה ואפילו לעיתים קרובות רק בעשורים האחרונים. הסבר אפשרי לכך הוא המחסור בעצים באזור המזרח התיכון שהוא מדברי בחלקו הגדול. כיון שכך, הורגלו התושבים באזור ואמצו דרכים אחרות לישיבה ואירוח. נכון להיום ניתן למצוא בכל בית כמה וכמה כיסאות בר, לעיתים קרובות מסוגים שונים. מהו בעצם כיסא? אילו סוגים של כיסאות אפשר למצוא בכל בית ובכל בית עסק? כיצד לבחור את הכיסאות המתאימים ביותר?
כיסא – מה זה בעצם
כיסא הוא רהיט אשר המטרה העיקרית שלו היא לאפשר למשתמש בו ישיבה נוחה לאורך זמן. עם הזמן נוספו לכיסאות גם מטרות ביניים – לא רק לאפשר ישיבה נוחה, אלא גם לאפשר למשתמש לבצע פעולות שונות באופן שימנע ממנו להתעייף יתר על המידה או לפגוע בחלקים שונים בגוף עקב פעילות לא נכונה. לדוגמה – מזה זמן רב ידוע שישיבה לא נכונה לאורך שנים עלולה לפגוע בבריאות. מחלה מקצועית מוכרת ביותר בקרב עובדי משרד הינה בעיות גב, החל מפריצות דיסק וכלה בבעיות אחרות אשר הגורם העיקרי להן הינו ישיבה לא נכונה לאורך זמן. מחלה אחרת הינה מחלת מפרקים, הנגרמת בעקבות שילוב של ישיבה לא נכונה והרגלי הדפסה בעייתיים אצל בעלי מקצוע בתחום המחשבים או האינטרנט. נכון להיום ניתן למצוא סוגים שונים של כיסאות בר המותאמים למטרות שונות. כיסא מנהלים, כיסא המותאם לעבודות משרד שוטפות וכן כיסא המותאם לבעלי מקצוע שונים כדוגמת רופאי שיניים. בנוסף ניתן למצוא כיסאות מטבח פשוטים וכן כיסאות ישיבה עם או בלי מסעדים, שנועדו לשימוש בזמן הארוחה. גם כורסאות הן סוג של כיסאות.
כיצד לבחור את הכיסא הנכון
על מנת לבחור כיסאות בהתאם לצרכים יש לדעת תחילה, מן הסתם, מהם הצרכים. מי שעתיד לשבת על הכיסא שעות רבות, חייב לבחור כיסא שיהיה נוח ושעצם הישיבה עליו לא תפגע בגב, בעמוד השדרה או בחלקי גוף אחרים. מי שעבורו הכיסא משמש לצרכי עבודה – כדוגמת אנשי מחשבים או פקידים, יבחר כיסא בעל מסעד זקוף יותר ותמיכה טובה בגב ובזרועות. נכון להיום יש אנשי מקצוע מיומנים שהתפקיד שלהם הוא התאמת הריהוט לאופי העיסוק. רוצים לרכוש כיסא אחד או יותר? אתם בדיוק היכן שאתם צריכים להיות. צרו קשר כעת ועשו צעד חשוב לקראת חיים בריאים יותר.